מחפשים הערכת נזקי מים ואש?

השאירו את הפרטים ואנו נחזור אליכם
  נזקים בעקבות תמ”א 38

  תחת המסגרת של תמא 38 מתבצעים שיפוצים נרחבים בדירות מגורים. שיפוצים אלה עשויים לכלול הוספת או הרחבת חדרים, תוספת ממ”ד לדירה, הוספת קומות לבניין, הוספת מעלית ועוד. במסגרת שיפוץ נרחב שכזה עלולים להיווצר נזקים כתוצאה מרשלנות של הקבלן או עובדיו, כתוצאה משימוש בחומרים לא מתאימים (למשל לאיטום ממים) או כתוצאה מתכנון לקוי. במקרה של נזקים לדירה או לבניין המשותף, חייב הקבלן המבצע לפצות את הדיירים בגין הנזקים ולפעול לתיקונם. במידה ולא עשה כן, נדרשת הערכת שמאי מומחה לנזקים.

  נזקים שנגרמים לדירה עלולים לגרום לעלויות כספיות כבדות, כמו גם קושי למכור או להשכיר את הדירה בעתיד.

  במידה ויש נזקים הניתנים לתיקון, חייב הקבלן לתקן את הנזקים או לפצות את הדייר כספית בגינם. כדי לוודא שאתם מקבלים את מלוא הפיצוי ושהנזקים מטופלים כהלכה, יש להזמין מומחה לנזקים שיתן חוות דעת משפטית בענין.

  מחלוקת גדולה אף יותר עלולה להיווצר במידה וישנם נזקים שלא ניתנים לתיקון, אזי יש לפצות את הדייר בגין ירידת ערך לדירה.

  במשרדנו תוכלו למצוא את כל בעלי המקצוע הרלוונטיים לעניין – שמאי נזקים, שמאי מקרקעין, מהנדס בניין וכו’ – אשר מסוגלים לתת חוות דעת משפטית חזקה שתשיג תוצאות בבית המשפט.

  על מנת להימנע מעוגמת נפש ומהפסד כספים, מומלץ להזמין בדיקת עבודות שיפוצים שתבוצע ע”י שמאי בעל ניסיון רב בביקורת ליקויי בניה ובדיקת עבודות תמ”א 38.

  מבצעים שיפוצים? השקעתם בשיפוץ, חשוב להשקיע גם בבדיקה!

  קבלני שיפוצים רבים אינם בקיאים בתקני הבניה של מכון התקנים ואינם מעודכנים בתקנות התכנון והבניה.

  בדיקת עבודות שיפוצים תבדוק אם השיפוץ שערכתם בוצע לפי הכללים ועומד בכל התקנות, במיוחד בתקנות הבטיחות, ואם במבנה המשופץ אין ליקויי בניה. ליקויי בניה רבים מתגלים לעתים זמן רב לאחר תום השיפוץ כאשר כבר מאוחר לתבוע את תיקונם מהקבלן.

  בעלי נכסים רבים מגלים בסוף הבניה כי על אף הזמן והכסף שהושקעו בשיפוץ במסגרת תמ”א 38, רמת הביצוע נמוכה,

  ישנם ליקויי בניה רבים, חלקם אסתטיים וחלקם עלולים לפגוע באורך החיים של המבנה ובבטיחות הדיירים.

  כדי ליהנות מהשיפוצים ולחסוך עוגמת נפש, מומלץ להזמין שמאי מומחה בבדיקת עבודות השיפוצים.

  השמאי יבדוק את השיפוץ מהיבטים שונים, יאשר את תקינות המבנה, ובמידת הצורך יעזר במומחים שיבצעו בדיקות נוספות.

  שמאי המוצא בעת בדיקת עבודות שיפוצים ליקויי בניה, חוסר התאמה בין התוכנית לביצוע או ליקויים אחרים יפרטם בחוות דעתו.

  חוות הדעת המקצועית של השמאי תסייע לכם בניהול המשא ומתן עם הקבלן כאשר תדרשו ממנו לבצע את התיקונים.

  אם יסרב הקבלן, חוות הדעת של השמאי תסייע לכם בהגשת תביעה נגדו.

  בדיקת עבודות שיפוצים תסייע לכם לבחון את איכות החומרים שבהם השתמש הקבלן בשיפוץ.

  רק כך תוכלו להיות בטוחים כי קבלן השיפוצים השתמש בחומרים האיכותיים ביותר.

  שמאי מומחה המבצע בדיקת עבודות שיפוצים, יתמחר את העלויות של העבודות השונות,

  ויעריך את איכותם בהתאם למחיר שנדרש בעל הנכס לשלם עבורם.

  במידה ויתעוררו חילוקי דעות עם קבלן השיפוצים תוכלו להעזר בחוות דעתו של שמאי מומחה,

  חוות דעת משפטית המהווה ראיה משפטית, או לחילופין תוכלו לפנות להליך של בוררות.

  יהושע סדן הינו בורר מוסמך בעל ניסיון רב בבוררות בנושא ליקויי בניה, ומחלקות בתחום הבניה.

  בדיקת עבודות שיפוצים מאתרת ליקויי בניה

  בדיקת ליקויי בניה לאחר השיפוצים היא חלק מתהליך השיפוץ. בתום השיפוץ יבדוק השמאי אם קיימים ליקויי בניה.

  הביקורת תתמקד בין היתר בתחומים הבאים:

  • עבודה לא מקצועית או שימוש בחומרים זולים עלולים לגרום רטיבות, נזילות מים ולנזקים חמורים.
  • בדיקת המבנה לאחר השיפוץ תבדוק את אופן ביצוע העבודות, את עלותם הריאלית ואת איכות העבודה. חשוב לבדוק האם הריצוף נעשה במקצועיות ללא שיפועים וללא פגמים אסתטיים.
  • שיפוצים עלולים לפגוע בתשתיות הבית. לא פעם בעת השיפוץ, נפגעו עמודי בטון בדירה, נפערו חורים ברצפה או בתקרה ונוצרו סדקים בקירות. לעתים תיתכן גם פגיעה בשלד המבנה. במקרים חמורים עלולים לפגוע בדירות שכנות או בתשתיות של הבניין המשותף. כדי להימנע מתביעות של שכנים בבניין או של ועד הבית יש לערב שמאי בתהליך השיפוץ, שמאי שיפקח על תהליך השיפוץ ובמידת הצורך ידריך וינחה.
  • ביקורת מבנים תבדוק האם לאחר השיפוץ עומד המבנה בכל התקנים הנדרשים. כיום לאחר רעידות האדמה שפקדו אזורים רבים בעולם , דיירים רבים הדרים בבניינים ישנים מעוניינים לחזק את הבניין במסגרת תמ”א 38 וליהנות מהטבות נוספות. קבלני שיפוצים רבים נכנסו לענף ומציעים לחזק את הבניינים למקרה של אסון, אך לא כולם מקצועיים ורבים אינם מעודכנים בתקנות הבטיחות.

  אל תוותרו על בדק בית, חיסכון בכסף עלול לעלות בחיי אדם. יש לערב מומחה שיבדוק את איכות הבניה. יהושע סדן, שמאי בעל ניסיון ומוניטין רב, מומחה בתקנות הבניה ישמח לייעץ וללוות אתכם בתהליך.

  כעת ודאי ברורה לכם החשיבות הרבה של שמאי מקצועי שילווה אתכם בתהליך השיפוץ ויערוך בדיקת עבודות שיפוצים. במשרד “יהושע סדן שמאים” כבר ממתינים לפנייתכם. נשמח לחלוק עמכם את הידע והניסיון הרב. צרו קשר עוד היום.

  איתכם באש ובמים, יהושוע סדן שמאים ומהנדסים - שמאות מדוייקת

  התנהלות משפטית ומקצועית

  יהושע סדן מתמנה רבות כשמאי מומחה מטעם בתי המשפט בכל רחבי הארץ.

  כל הערכות הנזקים במקום אחד

  חוות דעתנו כוללת את כל הדרוש: ציון הליקוים, עלות התיקונים, משך התיקונים והתוצאות הנילוות.

  ניסיון מוכח בתחום מעל 40 שנה

  יהושע סדן מומחה בעל ניסיון של למעלה מ-40 שנים, בעל מוניטין נרחב של שמאי רכוש יסודי ומדוייק.

  מדוע דווקא יהושע סדן?

  מתחילת דרכו כשמאי, לפני למעלה מ-35 שנה, אימץ יהושע סדן את דרכו כשמאי חסר פשרות, אשר חוות הדעת היוצאות תחת ידו הינן מדויקות, מיקצועיות, מנומקות ובהירות. כל השמאים והמהנדסים במשרד מחוייבים למסורת ארוכת שנים זו.

  כל חוות דעת של משרד יהושע סדן הינה מקצועית, מדוייקת, מציגה את המצב לאשורו, ומסוגלת לעמוד במבחנים המשפטים הקפדניים ביותר. (ראה פסקי דין לדוגמה).

  מדיניות זו נותנת את תוצאותיה: המחלוקת שבין הצדדים מצטמצמת למינימום, ולרוב מסתיימת ללא כל דיון משפטי.

  גם אם נוצר דיון משפטי, אזי בתי המשפט פוסקים פעם אחר פעם לטובת חוות הדעת שהוגשה ע"י המשרד.

  קראו עוד

  שמאות נזקי אש

  אירוע אש הינו אירוע חמור ורציני, עם השלכות קשות ונרחבות כלפי הרכוש שניזוק. נזק הנובע מאש מלווה כמעט תמיד בנזקים נלווים: נזקי חום, נזקי פיח, ריח עשן. חומרי הכיבוי ומי הכיבוי גורמים גם הם נזקים כבדים. לעיתים, עולים הנזקים כתוצאה מפעולות הכיבוי על הנזקים מאש השריפה. במהלך השריפה ומיד לאחריה, נוצרים נזקים לציוד חשמלי ואלקטרוני. נוצרים נזקים עקב תקלות חשמל ומי כיבוי. נוצר סיכון גבוה של היווצרות חלודה במוצרי מתכת כתוצאה מפיח. ריחות עשן חודרים לפריטים רגישים כגון: מוצרי ביגוד, מוצרי מזון ועוד. פריטים שחובה להחזיקם בקירור ניזוקים עקב הפסקת פעולת הקירור.

  שמאות נזקי מים

  נזקי מים הם הנזקים הנפוצים ביותר בנזקי רכוש. נזק מים הוא נזק רציני הדורש התייחסות דחופה ומיקצועית של שמאי נזקים. שמאי נזקים מנוסה מסוגל בדרך כלל לאתר את מקור הדליפה לפני שבוצעה חפירה ועבודות איתור. כיצד אפשר לחסוך בעבודות איתור מקור הדליפה? מה קורה למוצרי עץ במקרה של מגע עם מים? כיצד מתמודדים עם שרברבים שהתמנו ע”י חברת ביטוח בנושא נזקי מים? מה קורה אם תשתית החול מתחת לריצוף מלאה מים? ההחלטות בנושא טיפול בנזקי מים חייבות להיות מקצועיות והערכת הנזק חייבת להיות מבוצעת ע”י שמאי נזקים. נגרמו לך נזקים כתוצאה מדליפת מים מהשכנים? יש מה לעשות. התייעץ עם שמאי נזקים מנוסה.

  שמאות נזקי פריצה

  נזקים כתוצאה מפריצה נפוצים מאוד בדירות, במשרדים, בעסקים, בחקלאות ובכל רכוש שהוא. שמאי מומחה לנזקים נדרש לקבוע גם את אופן החדירה והיציאה, עליו לבדוק אם הרכוש עמד בתנאי הגנות כפי שנדרש בביטוח, אם היה ביטוח, וכן להמליץ על הגנות למניעה או צימצום הנזק של פריצה נוספת. שמאי נזקים מומחה נדרש להעריך רכוש שנגנב ואיננו. כיצד מוערך הנזק? מהו הרכוש שנגנב מהמקום ומה שוויו? כיצד ניתן להוכיח זאת? הניסיון והמקצועיות של השמאי יקבעו לעניין היקף הנזק באופן מכריע גם בבתי המשפט. לכן, מומלץ להזמין שמאי נזקים מומחה ומנוסה.

  שיווק באינטרנט שיווק באינטרנט