מחפשים הערכת נזקי מים ואש?

השאירו את הפרטים ואנו נחזור אליכם
  נזקי פריצה

  יהושע סדן הינו שמאי נזקים העוסק למעלה מ-30 שנה בשמאות נזקי פריצה ובשמאות נזקי גניבה.

  מהי פריצה?

  פריצה הינה חדירה למבנה סגור או מתחם מגודר, תוך התגברות על ההגנות הקיימות בכניסה או ביציאה, וגניבת פריטי תכולה.

  כיצד מעריכים את נזקי הפריצה?

  הערכת הנזקים הנראים לעין הינה פשוטה יחסית.

  הנזקים שנגרמו למבנה, כגון סורגים שנעקרו, דלת שנפרצה וכדומה נראים לעין.

  כך גם נזקים שנגרמו לפריטי תכולה בתהליך הפריצה.

  הקושי בשמאות נזקי פריצה או גניבה מתבטא בצורך להעריך רכוש שאיננו נראה לעיניו של השמאי במועד הבדיקה.

  כיצד מעריכים נזק של רכוש שאינו נמצא בעת ביקור השמאי?

  שחזור

  בעלי הרכוש מצביעים בפני השמאי על החללים שנוצרו כתוצאה מגניבת פריטים: מדפים ריקים, מקומות ריקים בארונות, קופסאות תכשיטים ריקות וכו’.

  אל הנ”ל נוספים סימנים נראים לעין כגון: סימני גרירה, סימנים באבק שנותר, אי סדר באזור וכו’.

  פרמטרים נוספים

  הערכה הכמותית של הנזק מתבססת על פרמטרים נוספים כגון:

  אפשרות הוצאת הפריטים מתוך המבנה, האם מידות הפריצה מתאימות לכמויות הנטענות, האם אפשר להוציא את סוגי הפריטים, כיצד הובלו הפריטים מהמקום?

  מה היה זמן השהייה של הפורצים במקום, האם ניתן למדוד זמן זה ע”י נתונים ממערכת האזעקה?

  ספירת מלאי

  בגניבות גדולות רצוי לספור את המלאי שנותר על מנת להשוות עם רישומים קודמים של המלאי.

  מסמכים

  האם קימים מסמכים התומכים את רשימת הנזק המוצג ע”י בעלי הרכוש? כגון: חשבוניות קניה, רישומים בחשבוניות אשראי, תעודות אחריות, פרוספקטים, הזמנות וכדומה.

  בתביעות עיסקיות נבדקים חשבוניות רכישה, רישומי ייצור, רישומי כמויות של חומרי גלם, הזמנות עיסקיות וכדומה. בהמשך ניתן לבדוק חוסקים נוספים המתבטאים בספרי העסק, השוואה עם ספירות מלאי קודמות וכדומה.

  מאמרים בנושא נזקי פריצה

  פריצה ואחריות המוקד

  בתי המשפט עוסקים רבות במקרים של פריצות לעסקים ולבתים, בשאלה האם מוקד האבטחה התרשל באירוע ואם כן, מה הוא גובה הפיצוי שעליו לשלם לבעלים ו/או למבטחיהם. לחץ כאן לקריאת מאמר על עסק שהצליח לקבל 700,000 ש"ח פיצוי מהמוקד בגין נזקי הפריצה.


  הכיסוי הביטוחי לפריצה בעסק הינו כיסוי שנרכש בדרך כלל בנפרד, ובתוספת פרמיה. חברת הביטוח מתנה לרוב את כיסוי הפריצה בהתקנת הגנות כנגד פריצה, אשר מנוסחות במפורש ברשימת הפוליסה. מהו תפקידיו של שמאי ביטוח בבדיקת פריצה? כיצד נוהגים כאשר נעלם המנעול בדלת הכניסה?


  פריצה לעסק

  ברצוני לספק על מקרה ביטוח שבדקתי ואשר היה במחלוקת עם חברת ביטוח. באחד הימים, הגעתי כשמאי ביטוח לבדיקת אירוע פריצה במוסך. בבדיקה מצאתי כי הפורצים התגברו על מנעול התליה בדלת הכניסה למוסך, פתחו את דלת המוסך ותלו את המנעול מחדש על אחד מנושאי המנעול (אוזני התליה למנעול). כדי להסוות את הפריצה.


  פריצה ומערכות אזעקה

  חברת הביטוח מסרבת לשלם במקרה של פריצה, מה עושים? השמאי יהושע סדן מסביר

  איתכם באש ובמים, יהושוע סדן שמאים ומהנדסים - שמאות מדוייקת

  התנהלות משפטית ומקצועית

  יהושע סדן מתמנה רבות כשמאי מומחה מטעם בתי המשפט בכל רחבי הארץ.

  כל הערכות הנזקים במקום אחד

  חוות דעתנו כוללת את כל הדרוש: ציון הליקוים, עלות התיקונים, משך התיקונים והתוצאות הנילוות.

  ניסיון מוכח בתחום מעל 40 שנה

  יהושע סדן מומחה בעל ניסיון של למעלה מ-40 שנים, בעל מוניטין נרחב של שמאי רכוש יסודי ומדוייק.

  מדוע דווקא יהושע סדן?

  מתחילת דרכו כשמאי, לפני למעלה מ-35 שנה, אימץ יהושע סדן את דרכו כשמאי חסר פשרות, אשר חוות הדעת היוצאות תחת ידו הינן מדויקות, מיקצועיות, מנומקות ובהירות. כל השמאים והמהנדסים במשרד מחוייבים למסורת ארוכת שנים זו.

  כל חוות דעת של משרד יהושע סדן הינה מקצועית, מדוייקת, מציגה את המצב לאשורו, ומסוגלת לעמוד במבחנים המשפטים הקפדניים ביותר. (ראה פסקי דין לדוגמה).

  מדיניות זו נותנת את תוצאותיה: המחלוקת שבין הצדדים מצטמצמת למינימום, ולרוב מסתיימת ללא כל דיון משפטי.

  גם אם נוצר דיון משפטי, אזי בתי המשפט פוסקים פעם אחר פעם לטובת חוות הדעת שהוגשה ע"י המשרד.

  קראו עוד

  שמאות נזקי אש

  אירוע אש הינו אירוע חמור ורציני, עם השלכות קשות ונרחבות כלפי הרכוש שניזוק. נזק הנובע מאש מלווה כמעט תמיד בנזקים נלווים: נזקי חום, נזקי פיח, ריח עשן. חומרי הכיבוי ומי הכיבוי גורמים גם הם נזקים כבדים. לעיתים, עולים הנזקים כתוצאה מפעולות הכיבוי על הנזקים מאש השריפה. במהלך השריפה ומיד לאחריה, נוצרים נזקים לציוד חשמלי ואלקטרוני. נוצרים נזקים עקב תקלות חשמל ומי כיבוי. נוצר סיכון גבוה של היווצרות חלודה במוצרי מתכת כתוצאה מפיח. ריחות עשן חודרים לפריטים רגישים כגון: מוצרי ביגוד, מוצרי מזון ועוד. פריטים שחובה להחזיקם בקירור ניזוקים עקב הפסקת פעולת הקירור.

  שמאות נזקי מים

  נזקי מים הם הנזקים הנפוצים ביותר בנזקי רכוש. נזק מים הוא נזק רציני הדורש התייחסות דחופה ומיקצועית של שמאי נזקים. שמאי נזקים מנוסה מסוגל בדרך כלל לאתר את מקור הדליפה לפני שבוצעה חפירה ועבודות איתור. כיצד אפשר לחסוך בעבודות איתור מקור הדליפה? מה קורה למוצרי עץ במקרה של מגע עם מים? כיצד מתמודדים עם שרברבים שהתמנו ע”י חברת ביטוח בנושא נזקי מים? מה קורה אם תשתית החול מתחת לריצוף מלאה מים? ההחלטות בנושא טיפול בנזקי מים חייבות להיות מקצועיות והערכת הנזק חייבת להיות מבוצעת ע”י שמאי נזקים. נגרמו לך נזקים כתוצאה מדליפת מים מהשכנים? יש מה לעשות. התייעץ עם שמאי נזקים מנוסה.

  שמאות נזקי פריצה

  נזקים כתוצאה מפריצה נפוצים מאוד בדירות, במשרדים, בעסקים, בחקלאות ובכל רכוש שהוא. שמאי מומחה לנזקים נדרש לקבוע גם את אופן החדירה והיציאה, עליו לבדוק אם הרכוש עמד בתנאי הגנות כפי שנדרש בביטוח, אם היה ביטוח, וכן להמליץ על הגנות למניעה או צימצום הנזק של פריצה נוספת. שמאי נזקים מומחה נדרש להעריך רכוש שנגנב ואיננו. כיצד מוערך הנזק? מהו הרכוש שנגנב מהמקום ומה שוויו? כיצד ניתן להוכיח זאת? הניסיון והמקצועיות של השמאי יקבעו לעניין היקף הנזק באופן מכריע גם בבתי המשפט. לכן, מומלץ להזמין שמאי נזקים מומחה ומנוסה.

  שיווק באינטרנט שיווק באינטרנט