מחפשים הערכת נזקי מים ואש?

השאירו את הפרטים ואנו נחזור אליכם
  ביטוח אינו הימור

  מי מאיתנו אינו צורך ביטוח? דומה, כי אין אדם בעולם המודרני שאין לו ביטוח כלשהו.

  מהו ביטוח?

  ביטוח הינו הסכם בין שני גופים משפטיים (חברה או אדם יחיד), לפיו משלם הצרכן (בלשון הביטוח:”המבוטח”) לצד שני (“המבטח”) סכום כסף בהקשר עם אירוע מסויים ומוגדר (בלשון הביטוח: “מקרה ביטוח”), אשר אין לדעת אם יקרה או לא יקרה.

  סכום הכסף שמשלם הצרכן הינו נמוך ביחס לסכום אותו עתיד הוא לקבל, ואם אותו אירוע מוגדר אכן יקרה, אזי יקבל הצרכן מהצד השני סכום כסף גבוה יותר מזה ששולם.

  הסכם דומה נעשה גם בהסכם הימורים.

  גם כאן, משלם הצרכן (להלן:”המהמר”) סכום כסף מסויים לצד השני בהסכם.

  גם כאן, מוגדר אירוע מסויים מראש (תוצאה של משחק, קלף מסויים, מספר מסויים בהגרלה וכו´), אשר אם יקרה, יקבל המהמר סכום כסף גבוה יותר מזה ששולם.

  הסכם הימורים נחשב במרבית הדתות בלתי מוסרי, והוא אסור עפ”י חוק במרבית המדינות.

  הסכם ביטוח, לעומת זאת, נחשב הסכם מוסרי, ומדינות מתוקנות אף מעודדות הסכמים מסוג זה, מכירות בהסכמים כ”הוצאה מוכרת”, ואף מחייבות אותו עפ”י חוק (כגון ביטוח לאומי, ביטוח רפואי, ביטוח חובה לרכב ועוד).

  מה ההבדל אם כך בין הימור לבין ביטוח?

  בגלל הדמיון העקרוני בין ביטוח לבין הימור, נחשבו בימי הביניים גם הסכמי ביטוח אלו כהימור, ולכן היו בלתי חוקיים.

  בסוף ימי הביניים, בתחילת תקופת הרנסנס, נועדו קבוצות של בעלי ספינות , והחליטו לכרות ביניהם הסכם שתכליתו כדלקמן: כל צד יפקיד בקופה משותפת אחוז מסויים משווי ספינתו.

  אם כל הספינות תחזורנה בשלום מ”ההרפתקה הימית”, יישאר הכסף בקופה המשותפת.

  אם יקרה אסון לאחת הספינות, יקבל בעל הספינה שניזוקה את ערך הנזק מתוך הקופה המשותפת.

  מהו הסכם זה: “הימור” או “ביטוח”?

  בשנת 1601, בממלכת אנגליה, בימי המלכה אליזבת הראשונה, נחקק חוק הביטוח הימי הראשון, ואנגליה הכירה לראשונה בהסכמים מסוג זה, וקבעה כי הסכם מסוג זה אינו הימור, והוא מותר עפ”י החוק.

  החוק הכיר הסכמים מסוג זה, בתנאי שיהיו בהם שני עקרונות חשובים שהינם תקפים עד היום:

  עיקרון השיפוי

  עיקרון זה קובע שהמבוטח יקבל פיצוי בגין נזקיו, אולם לא יותר מכך. אסור למבוטח להרוויח מנזק שניגרם לו.

  עיקרון זיקת הביטוח

  עיקרון זיקת הביטוח קובע כי רק המבוטח או המוטב הרשום מראש בהסכם הביטוח הוא זה שיקבל את הפיצוי, ובתנאי שיש למבוטח אינטרס כלכלי ברכוש המבוטח = זיקת ביטוח.

  איך קובעים מה הוא הסכום המגיע למבוטח. מי קובע?

  ממנים מומחה אובייקטיבי ובעל ניסיון בסוגי הרכוש שניזוק, והוא בודק מה היקף הנזק שנגרם לרכוש, ומה שוויו של הרכוש שניזוק. האם ניתן לתקנו? כמה עולה לתקן? איך מתקנים, והאם כדאי לתקן? מה שוויו של רכוש חדש במקום הניזוק? ועוד.

  מומחה מסוג זה נקרא: שמאי ביטוח, שמאי רכוש, או שמאי נזקים.

  איתכם באש ובמים, יהושוע סדן שמאים ומהנדסים - שמאות מדוייקת

  התנהלות משפטית ומקצועית

  יהושע סדן מתמנה רבות כשמאי מומחה מטעם בתי המשפט בכל רחבי הארץ.

  כל הערכות הנזקים במקום אחד

  חוות דעתנו כוללת את כל הדרוש: ציון הליקוים, עלות התיקונים, משך התיקונים והתוצאות הנילוות.

  ניסיון מוכח בתחום מעל 40 שנה

  יהושע סדן מומחה בעל ניסיון של למעלה מ-40 שנים, בעל מוניטין נרחב של שמאי רכוש יסודי ומדוייק.

  מדוע דווקא יהושע סדן?

  מתחילת דרכו כשמאי, לפני למעלה מ-35 שנה, אימץ יהושע סדן את דרכו כשמאי חסר פשרות, אשר חוות הדעת היוצאות תחת ידו הינן מדויקות, מיקצועיות, מנומקות ובהירות. כל השמאים והמהנדסים במשרד מחוייבים למסורת ארוכת שנים זו.

  כל חוות דעת של משרד יהושע סדן הינה מקצועית, מדוייקת, מציגה את המצב לאשורו, ומסוגלת לעמוד במבחנים המשפטים הקפדניים ביותר. (ראה פסקי דין לדוגמה).

  מדיניות זו נותנת את תוצאותיה: המחלוקת שבין הצדדים מצטמצמת למינימום, ולרוב מסתיימת ללא כל דיון משפטי.

  גם אם נוצר דיון משפטי, אזי בתי המשפט פוסקים פעם אחר פעם לטובת חוות הדעת שהוגשה ע"י המשרד.

  קראו עוד

  שמאות נזקי אש

  אירוע אש הינו אירוע חמור ורציני, עם השלכות קשות ונרחבות כלפי הרכוש שניזוק. נזק הנובע מאש מלווה כמעט תמיד בנזקים נלווים: נזקי חום, נזקי פיח, ריח עשן. חומרי הכיבוי ומי הכיבוי גורמים גם הם נזקים כבדים. לעיתים, עולים הנזקים כתוצאה מפעולות הכיבוי על הנזקים מאש השריפה. במהלך השריפה ומיד לאחריה, נוצרים נזקים לציוד חשמלי ואלקטרוני. נוצרים נזקים עקב תקלות חשמל ומי כיבוי. נוצר סיכון גבוה של היווצרות חלודה במוצרי מתכת כתוצאה מפיח. ריחות עשן חודרים לפריטים רגישים כגון: מוצרי ביגוד, מוצרי מזון ועוד. פריטים שחובה להחזיקם בקירור ניזוקים עקב הפסקת פעולת הקירור.

  שמאות נזקי מים

  נזקי מים הם הנזקים הנפוצים ביותר בנזקי רכוש. נזק מים הוא נזק רציני הדורש התייחסות דחופה ומיקצועית של שמאי נזקים. שמאי נזקים מנוסה מסוגל בדרך כלל לאתר את מקור הדליפה לפני שבוצעה חפירה ועבודות איתור. כיצד אפשר לחסוך בעבודות איתור מקור הדליפה? מה קורה למוצרי עץ במקרה של מגע עם מים? כיצד מתמודדים עם שרברבים שהתמנו ע”י חברת ביטוח בנושא נזקי מים? מה קורה אם תשתית החול מתחת לריצוף מלאה מים? ההחלטות בנושא טיפול בנזקי מים חייבות להיות מקצועיות והערכת הנזק חייבת להיות מבוצעת ע”י שמאי נזקים. נגרמו לך נזקים כתוצאה מדליפת מים מהשכנים? יש מה לעשות. התייעץ עם שמאי נזקים מנוסה.

  שמאות נזקי פריצה

  נזקים כתוצאה מפריצה נפוצים מאוד בדירות, במשרדים, בעסקים, בחקלאות ובכל רכוש שהוא. שמאי מומחה לנזקים נדרש לקבוע גם את אופן החדירה והיציאה, עליו לבדוק אם הרכוש עמד בתנאי הגנות כפי שנדרש בביטוח, אם היה ביטוח, וכן להמליץ על הגנות למניעה או צימצום הנזק של פריצה נוספת. שמאי נזקים מומחה נדרש להעריך רכוש שנגנב ואיננו. כיצד מוערך הנזק? מהו הרכוש שנגנב מהמקום ומה שוויו? כיצד ניתן להוכיח זאת? הניסיון והמקצועיות של השמאי יקבעו לעניין היקף הנזק באופן מכריע גם בבתי המשפט. לכן, מומלץ להזמין שמאי נזקים מומחה ומנוסה.

  שיווק באינטרנט שיווק באינטרנט