מחפשים הערכת נזקי מים ואש?

השאירו את הפרטים ואנו נחזור אליכם
  כיצד לבחור שמאי? מה צריך לברר לפני שבוחרים שמאי?

  כדי לדעת כיצד לבחור שמאי, צריך להבין מהו שמאי.

  שמאי הוא מומחה העוסק בהערכת שווי כספי של רכוש או נזק לרכוש.

  בחיי היום-יום, אין אדם נזקק לשמאי כדי לדעת מה שווים של נכסים שונים.

  הוא מעריך בעצמו או מתייעץ עם אחרים באשר לשווי הרכוש. החל מהשוואות בין מוצרי מכולת זהים בחנויות שונות, השוואת מוצרי חשמל או בגדים, וכלה בהחלטות גדולות יותר על ביצוע תיקונים ושיפוצים בבית.

  אף ברכישות גדולות מאוד כגון: רכישת רכב או קניית דירה, נוהגים רוב האנשים להגיע להחלטות עפ”י השוואות של נכסים דומים, בירור מחירים בעזרת התייעצות עם מכרים ובעלי ניסיון, או בעזרת אתרי אינטרנט.

  אדם נזקק לשמאי כאשר הינו זקוק לחוות דעת של מומחה אשר תינתן בכתב, ויהיה לה תוקף ומשקל בפני אדם אחר, מוסד כלשהו או בית משפט. ייחודו של השמאי הוא בהיותו עד מומחה, אשר ראה את הנכס המוערך במו עיניו, ערך את בדיקותיו, ובהסתמך על מכלול ידיעותיו, ניסיונו ויושרו, מסוגל להעיד על מימצאיו ועל שווי הנכס או היקף הנזקים שנגרמו לו.

  במבוא לחוות דעתו, מפרט השמאי את קורות חייו, השכלתו, תחום מומחיותו וניסיונו בהעכרת נזקים או בהערכת נכסים מסוג הנכסים המפורטים בחוות הדעת. בהמשך מפרט השמאי את תאור הנכסים ותכונותיו השונות. בכפוף למימצאיו, מציין השמאי כיצד הגיע למסקנותיו באשר לשווי הנכס או היקף הנזקים שנגרמו לו ומציין את שוויו במדויק ככל האפשר.

  חוות דעתו של שמאי הינה סוג של תצהיר המוכן להגשה בבית המשפט, והיא נקראת “חוות דעת של מומחה”.

  עפ”י תצהיר זה, מצהיר השמאי שהוא מומחה להערכת שווי הנכס המפורט או לסוג הנזקים שנגרמו לו, מצהיר כי הינו שמאי אובייקטיבי לחלוטין, וכי אין לו כל עניין עסקי בנכס המוערך.

  אם כך, אדם נזקק לשמאי כאשר הינו נזקק למומחה אובייקטיבי המגיש את חוות דעתו בכתב.

  חוות דעתו של שמאי מומחה אמורה לשמש עדות בכתב כלפי צד נוסף: בית משפט, בורר, חברת ביטוח, אדם או חברה כלשהי שיש לה עניין כלשהו בנכס שערכו או נזקיו שנויים במחלוקת.

  השיקולים לבחירת שמאי

  אם כך, מתוך שלל השמאים יש לבחור שמאי אשר לחוות דעתו ולעדותו יש משקל רב משמעות.

  שכירת שרותיו של שמאי שעדותו אינה בעלת משקל רב, אינה כדאית כלל וכלל, והיא בבחינת “חבל על הכסף” ו”חבל על הזמן”.

  מומלץ להעדיף שמאי אשר יש לו ניסיון ומוניטין של שמאי מדוייק ואמין, שמאי שחוות דעתו מבוססת ומדוייקת ומהווה ראיה בעלת משמעות, על פני שמאי אחר, חסר מוניטין, העלול להיבחר רק משום שהצעת המחיר שהגיש היתה נמוכה יותר.

  בשיקולים ובהתלבטויות בין השמאים השונים, יש לשכר שמבקש השמאי משקל מסויים, אולם אין הוא חזות הכל.

  יש לקחת בחשבון את משקלה של העדות המוטלת על השמאי, ורק כך להעריך את שכרו.

  האם כדאי לבחור שמאי שיהיה “לטובתך”?

  שמאי שדעתו מוטה לטובתך, שמאי שמפריז או מקטין את הערכתו עפ”י צרכיך, אינו באמת פועל “לטובתך”.

  קל מאוד לבית המשפט להיווכח כי חוות דעת של שמאי אשר פעל “לטובתך” אינה אובייקטיבית, וניתן לבטלה בקלות, ועל כן חשיבותה אפסית.

  אם כך, אם יש לך אפשרות לבחור בין שמאות שהיא לטובתך לבין שמאות מדוייקת, עדיפה השמאות המדוייקת.

  מומלץ לבחור שמאי מומחה בעל שם בתחום, שמאי מדוייק ואמין שחוות דעתו הינה אובייקטיבית ואמינה.

  בחירת השמאי המתאים

  כיצד ניתן לדעת מי השמאי המתאים, הרי כל השמאים טוענים שהם אובייטיביים, אמינים ובעלי מוניטין?

  אין קל מזה: מערכת בתי המשפט בישראל הינה המערכת האמינה והאובייקטיבית ביותר בישראל.

  בבתי המשפט, יושבים שופטים חכמים ובעלי ניסיון רב בהערכת עדויות.

  מומלץ לבדוק באלו פסקי דין הגיש השמאי חוות דעת ומה הייתה דעתו של בית המשפט על עדותו ועל חוות דעתו.

  בדיפדוף קל באינטרנט, ניתן בקלות ובמהירות לקרוא פסקי דין בהם מופיע השמאי, מה הייתה חוות דעתו ובאיזה תחום. והחשוב מכל: מה הייתה דעתו של בית המשפט על השמאי אשר הופיע בפניה.

  כמו כן, יש לברר מהי השכלתו של השמאי: היכן למד, אלו השתלמויות, קורסים וימי עיון עבר, אלו הסמכות עשה ומהי הכשרתו המקצועית. וכן, מהו ניסיונו המקצועי: כמה שנים עוסק בתחום והאם ביצע בעבר חוות דעת דומות.

  איתכם באש ובמים, יהושוע סדן שמאים ומהנדסים - שמאות מדוייקת

  התנהלות משפטית ומקצועית

  יהושע סדן מתמנה רבות כשמאי מומחה מטעם בתי המשפט בכל רחבי הארץ.

  כל הערכות הנזקים במקום אחד

  חוות דעתנו כוללת את כל הדרוש: ציון הליקוים, עלות התיקונים, משך התיקונים והתוצאות הנילוות.

  ניסיון מוכח בתחום מעל 40 שנה

  יהושע סדן מומחה בעל ניסיון של למעלה מ-40 שנים, בעל מוניטין נרחב של שמאי רכוש יסודי ומדוייק.

  מדוע דווקא יהושע סדן?

  מתחילת דרכו כשמאי, לפני למעלה מ-35 שנה, אימץ יהושע סדן את דרכו כשמאי חסר פשרות, אשר חוות הדעת היוצאות תחת ידו הינן מדויקות, מיקצועיות, מנומקות ובהירות. כל השמאים והמהנדסים במשרד מחוייבים למסורת ארוכת שנים זו.

  כל חוות דעת של משרד יהושע סדן הינה מקצועית, מדוייקת, מציגה את המצב לאשורו, ומסוגלת לעמוד במבחנים המשפטים הקפדניים ביותר. (ראה פסקי דין לדוגמה).

  מדיניות זו נותנת את תוצאותיה: המחלוקת שבין הצדדים מצטמצמת למינימום, ולרוב מסתיימת ללא כל דיון משפטי.

  גם אם נוצר דיון משפטי, אזי בתי המשפט פוסקים פעם אחר פעם לטובת חוות הדעת שהוגשה ע"י המשרד.

  קראו עוד

  שמאות נזקי אש

  אירוע אש הינו אירוע חמור ורציני, עם השלכות קשות ונרחבות כלפי הרכוש שניזוק. נזק הנובע מאש מלווה כמעט תמיד בנזקים נלווים: נזקי חום, נזקי פיח, ריח עשן. חומרי הכיבוי ומי הכיבוי גורמים גם הם נזקים כבדים. לעיתים, עולים הנזקים כתוצאה מפעולות הכיבוי על הנזקים מאש השריפה. במהלך השריפה ומיד לאחריה, נוצרים נזקים לציוד חשמלי ואלקטרוני. נוצרים נזקים עקב תקלות חשמל ומי כיבוי. נוצר סיכון גבוה של היווצרות חלודה במוצרי מתכת כתוצאה מפיח. ריחות עשן חודרים לפריטים רגישים כגון: מוצרי ביגוד, מוצרי מזון ועוד. פריטים שחובה להחזיקם בקירור ניזוקים עקב הפסקת פעולת הקירור.

  שמאות נזקי מים

  נזקי מים הם הנזקים הנפוצים ביותר בנזקי רכוש. נזק מים הוא נזק רציני הדורש התייחסות דחופה ומיקצועית של שמאי נזקים. שמאי נזקים מנוסה מסוגל בדרך כלל לאתר את מקור הדליפה לפני שבוצעה חפירה ועבודות איתור. כיצד אפשר לחסוך בעבודות איתור מקור הדליפה? מה קורה למוצרי עץ במקרה של מגע עם מים? כיצד מתמודדים עם שרברבים שהתמנו ע”י חברת ביטוח בנושא נזקי מים? מה קורה אם תשתית החול מתחת לריצוף מלאה מים? ההחלטות בנושא טיפול בנזקי מים חייבות להיות מקצועיות והערכת הנזק חייבת להיות מבוצעת ע”י שמאי נזקים. נגרמו לך נזקים כתוצאה מדליפת מים מהשכנים? יש מה לעשות. התייעץ עם שמאי נזקים מנוסה.

  שמאות נזקי פריצה

  נזקים כתוצאה מפריצה נפוצים מאוד בדירות, במשרדים, בעסקים, בחקלאות ובכל רכוש שהוא. שמאי מומחה לנזקים נדרש לקבוע גם את אופן החדירה והיציאה, עליו לבדוק אם הרכוש עמד בתנאי הגנות כפי שנדרש בביטוח, אם היה ביטוח, וכן להמליץ על הגנות למניעה או צימצום הנזק של פריצה נוספת. שמאי נזקים מומחה נדרש להעריך רכוש שנגנב ואיננו. כיצד מוערך הנזק? מהו הרכוש שנגנב מהמקום ומה שוויו? כיצד ניתן להוכיח זאת? הניסיון והמקצועיות של השמאי יקבעו לעניין היקף הנזק באופן מכריע גם בבתי המשפט. לכן, מומלץ להזמין שמאי נזקים מומחה ומנוסה.

  שיווק באינטרנט שיווק באינטרנט