מחפשים הערכת נזקי מים ואש?

השאירו את הפרטים ואנו נחזור אליכם




  פריצה ואחריות המוקד

  פסק דין חדש קובע – מוקד אבטחה יפצה עסק שנפרץ ב-700 אלף ₪!

  בתי המשפט עוסקים רבות במקרים של פריצות לעסקים ולבתים, בשאלה האם המוקד התרשל באירוע ואם כן, מה הוא גובה הפיצוי שעליו לשלם לבעלים ו/או למבטחיהם.

  לעיתים רבות, התביעות נגד המוקד נכשלות מכיוון שישנו קושי להוכיח את רמת האחריות של המוקד לנזק.

  השאלות העיקריות הן – האם יכלו במוקד לצמצם את הנזק במידה משמעותית והאם התרשלו באחריות שלהם לשמור על רכושם של אלה המשתמשים בשירות זה.

  במהלך שנותיי, בדקתי אין ספור פריצות לעסקים בהם הייתה מותקנת מערכת אזעקה המחוברת למוקד. בחלק מאירועים אלה, הגיע סייר המוקד לדירה או לעסק, ובכך צימצם את היקף הנזק. ברם, לדאבון הלב, בחלק גדול של המקרים לא הגיע סייר המוקד לעסק.

  ההגנות הנפוצות בהן משתמש המוקד עשויות להיות:

  • במהלך הפריצה, ניזוק אמצעי התקשורת למוקד (חייגן טלפוני או חיבור אלחוטי) מיד לאחר הפריצה והמוקד לא יכול היה לקבל את ההודעה על הפריצה.
  • התקבלה הודעה אשר התפרשה כאזעקת שווא.
  • התקבלה הודעה בלתי ברורה, ונמסרה הודעה לבעל העסק אך הוא לא הגיע למקום.
  • התקבלה הודעה, הגיע סייר, אך הוא לא הבחין בפריצה.
  • הגיע סייר, אך הוא הגיע לאחר שפורצים כבר נסוגו עם שללם.

  גם אם מוכחת רשלנות של המוקד מעבר להגנות אלו עומדות לרשותו הגנות נוספות:

  • תנאי החוזה שבין הלקוח והמוקד קובעים כי המוקד אינו “שומר בשכר” במובן החוק.
  • גבול האחריות המקסימאלי של המוקד עפ”י הסכם ההתקשרות הינו פי 60 מן התשלום ששולם בגין שלושת החודשים האחרונים.

  בפסק דין חדיש שהוציא בימים אלה בית משפט השלום בנתניה, דחתה השופטת סמדר קולנדר-אברמוביץ את כל טענות ההגנה של המוקד, דנה בחלק מההגנות שמניתי וחייבה את המוקד לשלם לניזוקים סך כ-700,000 ש”ח.

  בעיקר מעניינת העובדה שהשופטת דחתה לחלוטין את הגבלת סכום הפיצוי אשר קבוע בהסכם (פי 60 מהתשלום למוקד) ופסקה לפצות את בעלי העסק בסכום המלא אותו תבעו. המוקד הוא שהתרשל באופן חמור ובכך הפר את ההסכם, כך טענה השופטת, והפרה יסודית כזו של החוזה אינה יכולה לפטור את המוקד מאחריות על פי אותו הסכם.

  לעיון בפסק הדין המלא לחץ כאן (פסק דין כהן נגד מוקד עצמון אבטחה בע”מ)

  איתכם באש ובמים, יהושוע סדן שמאים ומהנדסים - שמאות מדוייקת

  התנהלות משפטית ומקצועית

  יהושע סדן מתמנה רבות כשמאי מומחה מטעם בתי המשפט בכל רחבי הארץ.

  כל הערכות הנזקים במקום אחד

  חוות דעתנו כוללת את כל הדרוש: ציון הליקוים, עלות התיקונים, משך התיקונים והתוצאות הנילוות.

  ניסיון מוכח בתחום מעל 40 שנה

  יהושע סדן מומחה בעל ניסיון של למעלה מ-40 שנים, בעל מוניטין נרחב של שמאי רכוש יסודי ומדוייק.

  מדוע דווקא יהושע סדן?

  מתחילת דרכו כשמאי, לפני למעלה מ-35 שנה, אימץ יהושע סדן את דרכו כשמאי חסר פשרות, אשר חוות הדעת היוצאות תחת ידו הינן מדויקות, מיקצועיות, מנומקות ובהירות. כל השמאים והמהנדסים במשרד מחוייבים למסורת ארוכת שנים זו.

  כל חוות דעת של משרד יהושע סדן הינה מקצועית, מדוייקת, מציגה את המצב לאשורו, ומסוגלת לעמוד במבחנים המשפטים הקפדניים ביותר. (ראה פסקי דין לדוגמה).

  מדיניות זו נותנת את תוצאותיה: המחלוקת שבין הצדדים מצטמצמת למינימום, ולרוב מסתיימת ללא כל דיון משפטי.

  גם אם נוצר דיון משפטי, אזי בתי המשפט פוסקים פעם אחר פעם לטובת חוות הדעת שהוגשה ע"י המשרד.

  קראו עוד

  שמאות נזקי אש

  אירוע אש הינו אירוע חמור ורציני, עם השלכות קשות ונרחבות כלפי הרכוש שניזוק. נזק הנובע מאש מלווה כמעט תמיד בנזקים נלווים: נזקי חום, נזקי פיח, ריח עשן. חומרי הכיבוי ומי הכיבוי גורמים גם הם נזקים כבדים. לעיתים, עולים הנזקים כתוצאה מפעולות הכיבוי על הנזקים מאש השריפה. במהלך השריפה ומיד לאחריה, נוצרים נזקים לציוד חשמלי ואלקטרוני. נוצרים נזקים עקב תקלות חשמל ומי כיבוי. נוצר סיכון גבוה של היווצרות חלודה במוצרי מתכת כתוצאה מפיח. ריחות עשן חודרים לפריטים רגישים כגון: מוצרי ביגוד, מוצרי מזון ועוד. פריטים שחובה להחזיקם בקירור ניזוקים עקב הפסקת פעולת הקירור.

  שמאות נזקי מים

  נזקי מים הם הנזקים הנפוצים ביותר בנזקי רכוש. נזק מים הוא נזק רציני הדורש התייחסות דחופה ומיקצועית של שמאי נזקים. שמאי נזקים מנוסה מסוגל בדרך כלל לאתר את מקור הדליפה לפני שבוצעה חפירה ועבודות איתור. כיצד אפשר לחסוך בעבודות איתור מקור הדליפה? מה קורה למוצרי עץ במקרה של מגע עם מים? כיצד מתמודדים עם שרברבים שהתמנו ע”י חברת ביטוח בנושא נזקי מים? מה קורה אם תשתית החול מתחת לריצוף מלאה מים? ההחלטות בנושא טיפול בנזקי מים חייבות להיות מקצועיות והערכת הנזק חייבת להיות מבוצעת ע”י שמאי נזקים. נגרמו לך נזקים כתוצאה מדליפת מים מהשכנים? יש מה לעשות. התייעץ עם שמאי נזקים מנוסה.

  שמאות נזקי פריצה

  נזקים כתוצאה מפריצה נפוצים מאוד בדירות, במשרדים, בעסקים, בחקלאות ובכל רכוש שהוא. שמאי מומחה לנזקים נדרש לקבוע גם את אופן החדירה והיציאה, עליו לבדוק אם הרכוש עמד בתנאי הגנות כפי שנדרש בביטוח, אם היה ביטוח, וכן להמליץ על הגנות למניעה או צימצום הנזק של פריצה נוספת. שמאי נזקים מומחה נדרש להעריך רכוש שנגנב ואיננו. כיצד מוערך הנזק? מהו הרכוש שנגנב מהמקום ומה שוויו? כיצד ניתן להוכיח זאת? הניסיון והמקצועיות של השמאי יקבעו לעניין היקף הנזק באופן מכריע גם בבתי המשפט. לכן, מומלץ להזמין שמאי נזקים מומחה ומנוסה.

  שיווק באינטרנט שיווק באינטרנט