מחפשים הערכת נזקי מים ואש?

השאירו את הפרטים ואנו נחזור אליכם
  תביעות קטנות: חשבו פעמיים לפני שתתבעו

  בית המשפט לתביעות קטנות אמור לאפשר לכל אזרח למצות את הדין מול חברה או אדם שגרמו לו עוול, בלי להידרש לסיוע משפטי ובעלות נמוכה. אבל יהושע סדן סבור שלפחות במקרה של תביעה מול חברות ביטוח, הסיכון שתיקחו גבוה מהסיכוי לזכות.

  כשמאי נזקים, אני נוהג להגיש חוות דעת בגין נזקים לרכוש – כדי שיסייעו ללקוחות בהתמודדות הצפויה עם חברת הביטוח. מטבע הדברים חלק מחוות הדעת מסתכמות בסכומים שאינם עולים על 30 אלף שקל, ומתאימים לדיון בבית המשפט לתביעות קטנות. זה רשאי לדון בתביעות כספיות של עד 32,700 שקל (סכום זה עולה במעט מדי שנה).

  לכאורה, תביעה קטנה היא הדרך של כל אחד ואחת מאיתנו לדרוש את המגיע לנו ממי שגרם לנו עוול או חייב לנו כסף. בפועל, זה מוסד ראוי רק אם שני הצדדים הם אנשים פרטיים, בעלי יכולת וידע שווים בהילכות בית המשפט.

  כאשר התביעה היא נגד חברת ביטוח, לנו האזרחים בדרך כלל יש ידע מועט ביותר ולא מספק בהלכות המשפט. וכך אתם צפויים לעמוד מול חברת הביטוח בלי שתורשו להיעזר בעורך דין במהלך ההליך המשפטי, ולהתמודד עם הטענות שמנגד.

  אז נכון, גם חברת הביטוח לא רשאית להיות מיוצגת על-ידי עו”ד. אבל אל תטעו: במקרים רבים תגיעו לבית המשפט, ולהפתעתכם תגלו “מייצג” מנוסה, שנשלח על-ידי חברת הביטוח. אפשר למחות, אבל כל עוד אותו “מייצג” מוכיח שאינו עורך דין מוסמך, השופט יקבע ש”הכל תקין”.

  ה”מייצג” אמנם לא עורך דין, אבל הוא מנוסה מאוד – ולכן בקיא בסדרי הדין ובדיני ביטוח לא פחות מעורך דין. וזה אומר שאתם צפויים להיתקל במהירות במושגים ביטוחיים ומשפטיים שלא שמעתם מעולם, והמייצג עשוי לחקור אתכם בחקירה נגדית – תוך שהוא מפתיע בשאלות שלא חשבתם עליהן ומציג אתכם מול השופט באור שלילי.

  עוד תגלו כי היה עליכם להגיע עם כל העדים והמסמכים ליום הדיון, אך לא ידעתם על כך. וגם אם ידעתם, העדים לא קיבלו זימון כדין וחלקם לא הגיעו. כמו כן מותר לחקור את עדי חברת הביטוח, אך ספק אם ביקשתם להזמינם וכמעט ודאי שלא תדעו איך לעשות זאת ומהן השאלות הנכונות.

  אל תנסו את מזלכם

  אז יש לך תביעה קטנה נגד חברת ביטוח, אל תנסו את מזלכם בבית המשפט לתביעות קטנות. קחו עורך דין מנוסה והגישו תביעה בבית משפט השלום.

  כבר תבעתם בתביעה קטנה? תתכוננו מראש. היעזרו בשמאי שהגיש את חוות הדעת, בסוכן הביטוח שלכם (שחלקם אף מוכנים להעיד בביהמ”ש) ובמקרה הצורך – אפילו בעורך דין. מוטב לשבת עם זה לפני המשפט להתייעצות, שתהיה זולה מייצוג מלא ותאפשר לכם להגיע לביהמ”ש מוכנים יותר.


  פורסם לראשונה בתאריך 02/09/2013 באתר YNET

  איתכם באש ובמים, יהושוע סדן שמאים ומהנדסים - שמאות מדוייקת

  התנהלות משפטית ומקצועית

  יהושע סדן מתמנה רבות כשמאי מומחה מטעם בתי המשפט בכל רחבי הארץ.

  כל הערכות הנזקים במקום אחד

  חוות דעתנו כוללת את כל הדרוש: ציון הליקוים, עלות התיקונים, משך התיקונים והתוצאות הנילוות.

  ניסיון מוכח בתחום מעל 40 שנה

  יהושע סדן מומחה בעל ניסיון של למעלה מ-40 שנים, בעל מוניטין נרחב של שמאי רכוש יסודי ומדוייק.

  מדוע דווקא יהושע סדן?

  מתחילת דרכו כשמאי, לפני למעלה מ-35 שנה, אימץ יהושע סדן את דרכו כשמאי חסר פשרות, אשר חוות הדעת היוצאות תחת ידו הינן מדויקות, מיקצועיות, מנומקות ובהירות. כל השמאים והמהנדסים במשרד מחוייבים למסורת ארוכת שנים זו.

  כל חוות דעת של משרד יהושע סדן הינה מקצועית, מדוייקת, מציגה את המצב לאשורו, ומסוגלת לעמוד במבחנים המשפטים הקפדניים ביותר. (ראה פסקי דין לדוגמה).

  מדיניות זו נותנת את תוצאותיה: המחלוקת שבין הצדדים מצטמצמת למינימום, ולרוב מסתיימת ללא כל דיון משפטי.

  גם אם נוצר דיון משפטי, אזי בתי המשפט פוסקים פעם אחר פעם לטובת חוות הדעת שהוגשה ע"י המשרד.

  קראו עוד

  שמאות נזקי אש

  אירוע אש הינו אירוע חמור ורציני, עם השלכות קשות ונרחבות כלפי הרכוש שניזוק. נזק הנובע מאש מלווה כמעט תמיד בנזקים נלווים: נזקי חום, נזקי פיח, ריח עשן. חומרי הכיבוי ומי הכיבוי גורמים גם הם נזקים כבדים. לעיתים, עולים הנזקים כתוצאה מפעולות הכיבוי על הנזקים מאש השריפה. במהלך השריפה ומיד לאחריה, נוצרים נזקים לציוד חשמלי ואלקטרוני. נוצרים נזקים עקב תקלות חשמל ומי כיבוי. נוצר סיכון גבוה של היווצרות חלודה במוצרי מתכת כתוצאה מפיח. ריחות עשן חודרים לפריטים רגישים כגון: מוצרי ביגוד, מוצרי מזון ועוד. פריטים שחובה להחזיקם בקירור ניזוקים עקב הפסקת פעולת הקירור.

  שמאות נזקי מים

  נזקי מים הם הנזקים הנפוצים ביותר בנזקי רכוש. נזק מים הוא נזק רציני הדורש התייחסות דחופה ומיקצועית של שמאי נזקים. שמאי נזקים מנוסה מסוגל בדרך כלל לאתר את מקור הדליפה לפני שבוצעה חפירה ועבודות איתור. כיצד אפשר לחסוך בעבודות איתור מקור הדליפה? מה קורה למוצרי עץ במקרה של מגע עם מים? כיצד מתמודדים עם שרברבים שהתמנו ע”י חברת ביטוח בנושא נזקי מים? מה קורה אם תשתית החול מתחת לריצוף מלאה מים? ההחלטות בנושא טיפול בנזקי מים חייבות להיות מקצועיות והערכת הנזק חייבת להיות מבוצעת ע”י שמאי נזקים. נגרמו לך נזקים כתוצאה מדליפת מים מהשכנים? יש מה לעשות. התייעץ עם שמאי נזקים מנוסה.

  שמאות נזקי פריצה

  נזקים כתוצאה מפריצה נפוצים מאוד בדירות, במשרדים, בעסקים, בחקלאות ובכל רכוש שהוא. שמאי מומחה לנזקים נדרש לקבוע גם את אופן החדירה והיציאה, עליו לבדוק אם הרכוש עמד בתנאי הגנות כפי שנדרש בביטוח, אם היה ביטוח, וכן להמליץ על הגנות למניעה או צימצום הנזק של פריצה נוספת. שמאי נזקים מומחה נדרש להעריך רכוש שנגנב ואיננו. כיצד מוערך הנזק? מהו הרכוש שנגנב מהמקום ומה שוויו? כיצד ניתן להוכיח זאת? הניסיון והמקצועיות של השמאי יקבעו לעניין היקף הנזק באופן מכריע גם בבתי המשפט. לכן, מומלץ להזמין שמאי נזקים מומחה ומנוסה.

  שיווק באינטרנט שיווק באינטרנט