מחפשים הערכת נזקי מים ואש?

השאירו את הפרטים ואנו נחזור אליכם
  נזקי טבע – יש את מי לתבוע?

  בימי חורף אלה, חוזר הטבע כמדי שנה ומשאיר את רשמיו. שוב ושוב עולה השאלה, אם הנזקים שנוצרו נעשו ע”י הטבע בכבודו ובעצמו, ממי אפשר לתבוע את נזקיו?

  הכלל הראשון הוא, שיש לבדוק כל מקרה לגופו.

  ראשית, יש לבדוק אם קיים ביטוח כלשהו לרכוש שניזוק, ואם כן, האם פוליסת הביטוח מכסה מקרה מסוג זה.

  שנית, אם הנזק נגרם כתוצאה ממעשה או מחדל של אדם או מוסד ציבורי, ואשר חובה היתה עליו למנוע או לצמצם נזקים מסוג זה.

  הבה נבדוק את סוגי הנזקים ואת האפשרויות העומדות בפנינו לתבוע את הנזקים שנוצרו:

  סערה

  סערה הינה רוח עזה העשויה לגרום נזקים של ממש למבנה ולתכולה.

  רוח שמהירותה מעל 30 קשר (כ 56 קמ”ש) נחשבת סערה.

  רוחות מהירות עלולות לגרום נזקים ישירים למבנה ובהמשך לתכולה, כגון עקירת רעפים בגג המבנה, פריצת תריסים וחלונות, ובהמשך חשיפתם לגשם, שלג או ברד. רוחות מהירות עלולות לגרום גם נזקים עקיפים או אסונות, כגון עקירת עצים, עמודים או שלטים, ואלה נופלים על רכוש גורמים לו נזק.

  אם קיים ביטוח לרכוש כתוצאה סערה, אזי יש להודיע לחברת הביטוח על הנזק.

  גם אם קיים ביטוח, ובוודאי אם הוא לא קיים, יש טעם לבדוק אם יש אחראים נוספים לנזק שאירע.

  במקרה של נזק מעץ, עמוד או שלט שנעקרו ברוח, מומלץ לבדוק אם הוא חוזק כראוי והיה אמור לעמוד בפני עוצמה כזו של רוח.

  כך למשל, ניתן לטעון כלפי בעליו של עץ שנמצא רקוב ואכול תולעים כי היה על בעל העץ לכרות אותו לפני החורף. או למשל לטעון כלפי בעליו של שלט שנמצא כי אינו מחוזק מספיק למקומו, ו/או בברגים קטנים או בכמות קטנה מדי.

  שיטפון

  שיטפון הוא עליה על גדותיהם של מאגרי מים (ים, נהר וכדומה) או הצטברות או זרימה של מי גשמים על פני הקרקע או מתחת לפני הקרקע.

  שיטפונות נגרמים בחלק גדול מהמקרים באיזורים עירוניים, ובדרך כלל, כתוצאה מטיפול רשלני של מערכות הניקוז העירוניות.

  במקרים אלה, זורמים מי השיטפונות למקומות הנמוכים של האיזור העירוני.

  כאן ניתן לבדוק, ובהמשך לתבוע במקרים רבים, את הרשות המקומית, או את חברת המים מטעמה בגין העדר טיפול במערכות הניקוז העירוניות.

  במקרים רבים, ניתן למצוא, כי מי השיטפון מעורבבים עם מי ביוב – דבר שמצביע בביטחון על העדר טיפול מצד הרשות העירונית על חובתה להפריד בין מערכת הביוב למערכות הניקוז, ועל העמסת יתר על קוי הניקוז.

  הפסקות חשמל, טלפון או כבלים

  הפסקות חשמל וכבלי תיקשורת אינן עונש משמים. יש לבדוק היטב מה גרם לתקלה.

  אם מדובר בכבל עילי שנקרע ברוחות, יש לבדוק מדוע נקרע. האם ניתן היה לצפות את האירוע מפאת קירבת הכבל לעצים או חפצים אחרים?

  כבל חשמל, כבל טלפון או אחר, אשר טמון בקרקע אינו אמור להיות חשוף למי גשם ולהתנתק. אם מקור התקלה הוא במגע אם מים, הדבר אומר דרשני.

  יש לבדוק אם ניתן היה לצמצם את פרק הזמן בו חלה הפסקת החשמל או התיקשורת לפרק זמן קצר יותר.

  אפשר לתבוע את נותני השירות על מתן שירות לא מספק, בדיוק כפי שניתן לתבוע את מכבי האש או האמבולנסים אם לא הגיעו במועד סביר להגשת העזרה הנדרשת.

  איתכם באש ובמים, יהושוע סדן שמאים ומהנדסים - שמאות מדוייקת

  התנהלות משפטית ומקצועית

  יהושע סדן מתמנה רבות כשמאי מומחה מטעם בתי המשפט בכל רחבי הארץ.

  כל הערכות הנזקים במקום אחד

  חוות דעתנו כוללת את כל הדרוש: ציון הליקוים, עלות התיקונים, משך התיקונים והתוצאות הנילוות.

  ניסיון מוכח בתחום מעל 40 שנה

  יהושע סדן מומחה בעל ניסיון של למעלה מ-40 שנים, בעל מוניטין נרחב של שמאי רכוש יסודי ומדוייק.

  מדוע דווקא יהושע סדן?

  מתחילת דרכו כשמאי, לפני למעלה מ-35 שנה, אימץ יהושע סדן את דרכו כשמאי חסר פשרות, אשר חוות הדעת היוצאות תחת ידו הינן מדויקות, מיקצועיות, מנומקות ובהירות. כל השמאים והמהנדסים במשרד מחוייבים למסורת ארוכת שנים זו.

  כל חוות דעת של משרד יהושע סדן הינה מקצועית, מדוייקת, מציגה את המצב לאשורו, ומסוגלת לעמוד במבחנים המשפטים הקפדניים ביותר. (ראה פסקי דין לדוגמה).

  מדיניות זו נותנת את תוצאותיה: המחלוקת שבין הצדדים מצטמצמת למינימום, ולרוב מסתיימת ללא כל דיון משפטי.

  גם אם נוצר דיון משפטי, אזי בתי המשפט פוסקים פעם אחר פעם לטובת חוות הדעת שהוגשה ע"י המשרד.

  קראו עוד

  שמאות נזקי אש

  אירוע אש הינו אירוע חמור ורציני, עם השלכות קשות ונרחבות כלפי הרכוש שניזוק. נזק הנובע מאש מלווה כמעט תמיד בנזקים נלווים: נזקי חום, נזקי פיח, ריח עשן. חומרי הכיבוי ומי הכיבוי גורמים גם הם נזקים כבדים. לעיתים, עולים הנזקים כתוצאה מפעולות הכיבוי על הנזקים מאש השריפה. במהלך השריפה ומיד לאחריה, נוצרים נזקים לציוד חשמלי ואלקטרוני. נוצרים נזקים עקב תקלות חשמל ומי כיבוי. נוצר סיכון גבוה של היווצרות חלודה במוצרי מתכת כתוצאה מפיח. ריחות עשן חודרים לפריטים רגישים כגון: מוצרי ביגוד, מוצרי מזון ועוד. פריטים שחובה להחזיקם בקירור ניזוקים עקב הפסקת פעולת הקירור.

  שמאות נזקי מים

  נזקי מים הם הנזקים הנפוצים ביותר בנזקי רכוש. נזק מים הוא נזק רציני הדורש התייחסות דחופה ומיקצועית של שמאי נזקים. שמאי נזקים מנוסה מסוגל בדרך כלל לאתר את מקור הדליפה לפני שבוצעה חפירה ועבודות איתור. כיצד אפשר לחסוך בעבודות איתור מקור הדליפה? מה קורה למוצרי עץ במקרה של מגע עם מים? כיצד מתמודדים עם שרברבים שהתמנו ע”י חברת ביטוח בנושא נזקי מים? מה קורה אם תשתית החול מתחת לריצוף מלאה מים? ההחלטות בנושא טיפול בנזקי מים חייבות להיות מקצועיות והערכת הנזק חייבת להיות מבוצעת ע”י שמאי נזקים. נגרמו לך נזקים כתוצאה מדליפת מים מהשכנים? יש מה לעשות. התייעץ עם שמאי נזקים מנוסה.

  שמאות נזקי פריצה

  נזקים כתוצאה מפריצה נפוצים מאוד בדירות, במשרדים, בעסקים, בחקלאות ובכל רכוש שהוא. שמאי מומחה לנזקים נדרש לקבוע גם את אופן החדירה והיציאה, עליו לבדוק אם הרכוש עמד בתנאי הגנות כפי שנדרש בביטוח, אם היה ביטוח, וכן להמליץ על הגנות למניעה או צימצום הנזק של פריצה נוספת. שמאי נזקים מומחה נדרש להעריך רכוש שנגנב ואיננו. כיצד מוערך הנזק? מהו הרכוש שנגנב מהמקום ומה שוויו? כיצד ניתן להוכיח זאת? הניסיון והמקצועיות של השמאי יקבעו לעניין היקף הנזק באופן מכריע גם בבתי המשפט. לכן, מומלץ להזמין שמאי נזקים מומחה ומנוסה.

  שיווק באינטרנט שיווק באינטרנט