מחפשים הערכת נזקי מים ואש?

השאירו את הפרטים ואנו נחזור אליכם
  נזקים וליקויים בבניה ושיפוצים

  בדיקת עבודות שיפוצים

  בדיקת עבודות שיפוצים היא הערובה כי הכסף הרב שהשקעתם בשיפוץ לא הושקע לשווא.

  כל אחד מאתנו שמע סיפורים מסמרי שיער על שיפוצים שנעשו ברשלנות וגרמו יותר נזקים מאשר תועלות.

  השוק של קבלני השיפוצים הוא שוק פרוע ופרוץ, עובדים בו קבלנים רבים שאינם מקצועיים ואמינים.

  על מנת להימנע מעוגמת נפש ומהפסד כספים, מומלץ להזמין בדיקת עבודות שיפוצים שתבוצע ע”י שמאי מקצועי בעל ניסיון רב בביקורת ליקויי בניה ובדיקת עבודות שיפוצים.

  מבצעים שיפוצים? השקעתם בשיפוץ, חשוב להשקיע גם בבדיקה!

  קבלני שיפוצים רבים אינם בקיאים בתקני הבניה של מכון התקנים ואינם מעודכנים בתקנות התכנון והבניה.

  בדיקת עבודות שיפוצים תבדוק אם השיפוץ שערכתם בוצע לפי הכללים ועומד בכל התקנות, במיוחד בתקנות הבטיחות, ואם במבנה המשופץ אין ליקויי בניה. ליקויי בניה רבים מתגלים לעתים זמן רב לאחר תום השיפוץ כאשר כבר מאוחר לתבוע את תיקונם מהקבלן.

  בעלי נכסים רבים מגלים בסוף הבניה כי על אף הזמן והכסף שהושקעו בשיפוץ, רמת הביצוע נמוכה,

  ישנם ליקויי בניה רבים, חלקם אסתטיים וחלקם עלולים לפגוע באורך החיים של המבנה ובבטיחות הדיירים.

  כדי ליהנות מהשיפוצים ולחסוך עוגמת נפש, מומלץ להזמין שמאי מומחה בבדיקת עבודות השיפוצים.

  השמאי יבדוק את השיפוץ מהיבטים שונים, יאשר את תקינות המבנה, ובמידת הצורך יעזר במומחים שיבצעו בדיקות נוספות.

  שמאי המוצא בעת בדיקת עבודות שיפוצים ליקויי בניה, חוסר התאמה בין התוכנית לביצוע או ליקויים אחרים יפרטם בחוות דעתו.

  חוות הדעת המקצועית של השמאי תסייע לכם בניהול המשא ומתן עם הקבלן כאשר תדרשו ממנו לבצע את התיקונים.

  אם יסרב הקבלן, חוות הדעת של השמאי תסייע לכם בהגשת תביעה נגדו.

  בדיקת עבודות שיפוצים תסייע לכם לבחון את איכות החומרים שבהם השתמש הקבלן בשיפוץ.

  רק כך תוכלו להיות בטוחים כי קבלן השיפוצים השתמש בחומרים האיכותיים ביותר.

  שמאי מומחה המבצע בדיקת עבודות שיפוצים, יתמחר את העלויות של העבודות השונות,

  ויעריך את איכותם בהתאם למחיר שנדרש בעל הנכס לשלם עבורם.

  במידה ויתעוררו חילוקי דעות עם קבלן השיפוצים תוכלו להעזר בחוות דעתו של שמאי מומחה,

  חוות דעת משפטית המהווה ראיה משפטית, או לחילופין תוכלו לפנות להליך של בוררות.

  יהושע סדן הינו בורר מוסמך בעל ניסיון רב בבוררות בנושא ליקויי בניה, ומחלקות בתחום הבניה.

  בדיקת עבודות שיפוצים מאתרת ליקויי בניה

  בדיקת ליקויי בניה לאחר השיפוצים היא חלק מתהליך השיפוץ. בתום השיפוץ יבדוק השמאי אם קיימים ליקויי בניה.

  הביקורת תתמקד בין היתר בתחומים הבאים:

  • עבודה לא מקצועית או שימוש בחומרים זולים עלולים לגרום רטיבות, נזילות מים ולנזקים חמורים. בדיקת המבנה לאחר השיפוץ תבדוק את אופן ביצוע העבודות, את עלותם הריאלית ואת איכות העבודה. חשוב לבדוק האם הריצוף נעשה במקצועיות ללא שיפועים וללא פגמים אסתטיים.
  • שיפוצים עלולים לפגוע בתשתיות הבית. לא פעם בעת השיפוץ, נפגעו עמודי בטון בדירה, נפערו חורים ברצפה או בתקרה ונוצרו סדקים בקירות. לעתים תיתכן גם פגיעה בשלד המבנה. במקרים חמורים, עלולים לפגוע בדירות שכנות או בתשתיות של הבניין המשותף. כדי להימנע מתביעות של שכנים בבניין או של ועד הבית, יש לערב שמאי בתהליך השיפוץ, שמאי שיפקח על תהליך השיפוץ ובמידת הצורך ידריך וינחה.
  • ביקורת מבנים תבדוק האם לאחר השיפוץ עומד המבנה בכל התקנים הנדרשים. כיום, לאחר רעידות האדמה שפקדו אזורים רבים בעולם , דיירים רבים הדרים בבניינים ישנים מעוניינים לחזק את הבניין במסגרת תמ”א 38 וליהנות מהטבות נוספות. קבלני שיפוצים רבים נכנסו לענף ומציעים לחזק את הבניינים למקרה של אסון, אך לא כולם מקצועיים ורבים אינם מעודכנים בתקנות הבטיחות. אל תוותרו על בדק בית, חיסכון בכסף עלול לעלות בחיי אדם. יש לערב מומחה שיבדוק את איכות הבניה. יהושע סדן, שמאי בעל ניסיון ומוניטין רב, ישמח לייעץ וללוות אתכם בתהליך.

  איך לבחור קבלן שיפוצים?

  קבלן שיפוצים טוב הוא ההבדל בין שיפוץ מוצלח לשיפוץ כושל.

  • הקפידו לבחור קבלן אמין החבר בהתאחדות קבלני הבניה. במקרה של תקלות או בעיות, תהיה לכם כתובת לפנות אליה.
  • הדרך הטובה ביותר היא לבחור בקבלן שיפוצים דרך חברים ששיפצו והיו מרוצים. גם ברשת האינטרנט, בפורומים השונים ובפורטלים היעודיים תוכלו למצוא המלצות אובייקטיביות על קבלני שיפוצים מקצועיים ואמינים.
  • כדי להצליח בבחירת הקבלן המקצועי, יש צורך בשני גורמים: המלצות אוביקטיביות ובחינה של שיפוצים קודמים. לפני שאתם בוחרים קבלן שיפוצים, בקשו לראות לפחות שלושה מקומות שאותם הוא שיפץ. אתר שיפוצניק אוסף בטלפון חוות דעת אוביקטיביות של לקוחות שביצעו שיפוץ וכן מציג את מספרי הטלפון שלהם, כך שאפשר להתקשר ולשמוע על השיפוץ ממקור ראשון. כמו כן, ניתן לצפות בתמונות ובסירטונים של עבודות שיפוצים שהקבלן ביצע.
  • מספר שנות הוותק הוא פרמטר חשוב המעיד על מקצועיותו של הקבלן, יש להניח כי קבלן שיפוצים בעל שנות ותק רבות הוא קבלן מקצועי שהוכיח את עצמו ומעוניין להצליח.
  • מחיר השיפוץ מהווה גורם חשוב בבחירת הקבלן. אומנם, רובנו חושבים כי היקר ביותר הוא גם הטוב ביותר, אך לא תמיד זה כך. ענף השיפוצים פרוץ ופער המחירים גדול מאוד. כדי להעריך את עלות המחירים לכל סוג עבודה, מומלץ לערב שמאי דירות בתהליך השיפוץ.
  • חוזה עבודה הכתוב היטב הוא אחד הגורמים להצלחת השיפוצים. חשוב לכתוב חוזה מפורט, לכלול את כל השירותים שאותם הבטיח הקבלן, לרשום את כל חומרי הגלם, את מועד האספקה ומועד ההתקנה, להקפיד על לוח זמנים מדויק ומחייב ולרשום את מועדי התשלום ואת מועד הסיום הסופי של הפרויקט. במשרד “יהושע סדן שמאים ומהנדסים”, תוכלו לקבל עזרה והדרכה גם בעריכת החוזה. זכרו כי חוזה מקצועי הוא תעודת הביטוח להצלחת השיפוץ.

  טיפים ועצות טובות לשיפוץ מוצלח

  • כאשר אתם רוצים לשפץ דירה כדי להשביח את ערכה, מומלץ לפנות אל שמאי מומחה. שמאי מקצועי ידע להדריך את קבלן השיפוצים ולדאוג כי השיפוץ אכן יעלה את ערך הדירה.
  • כאשר קבלן השיפוצים ממליץ בחום ולוחץ לשכור קבלן משנה מטעמו או כל בעל מקצוע אחר, כדאי להיות חשדנים. המלצת הקבלן אינה מעידה תמיד על בחירה מקצועית. בד”כ הקבלן יקבל אחוזים מבעלי המקצוע שעליהם הוא ממליץ. כדאי לשכור את בעלי המקצוע הטובים ביותר ולשלם את מחירי השוק המקובלים, מומלץ לערב שמאי מקצועי ונטראלי. במשרד “יהושע סדן שמאים”, עובדים שנים רבות עם בעלי מקצוע אמינים ואיכותיים, הם ישמחו לחוות דעה מקצועית על טיב העבודה ועל מחירה.
  • כאשר אתם חותמים חוזה עם קבלן שיפוצים, הכינו לוח זמנים מדויק. הדגישו כל שלב בתהליך השיפוץ, מהו מועד ההתחלה ומהו מועד הסיום. שבועיים לפני תום כל שלב, התכוננו כבר לשלב הבא. לדוגמא: עוד בטרם סיימתם את שלב האינסטלציה, ודאו כי החשמלאי כבר מוכן לעבודה ויגיע במועד שנקבע.
  • אף פעם אל תשלמו את כל הכסף מראש. עבדו לפי שלבים וקבעו סכום לתשלום בתום כל שלב. כך תוכלו לשלוט בלוח הזמנים של השיפוץ ולקדם אותו לפי התכנון.
  • כאשר אתם מעוניינים לחסוך כסף, כדאי לשפץ בעונת החורף. בדרך כלל, רוב השיפוצים נערכים לפני החגים: פסח וראש השנה, או בתקופת החופש הגדול. בתקופת החורף רוב הקבלנים פנויים ומחירי השיפוצים נמוכים בעשרים אחוזים בממוצע. כעת ודאי ברורה לכם החשיבות הרבה של שמאי מקצועי שילווה אתכם בתהליך השיפוץ ויערוך בדיקת עבודות שיפוצים. במשרד “יהושע סדן שמאים” כבר ממתינים לפנייתכם. נשמח לחלוק עמכם את הידע והניסיון הרב. צרו קשר עוד היום.

  מאמרים נוספים בנושא שיפוצים

  משפצים? הנה 10 המכות שמחכות לכם

  מאת ערן סיב, פורסם בYNET ב5/3/2011

  מתחים נפשיים, סכסוכים עם שכנים, חריגה מתקציב ומלוחות זמנים, ותוצאות שלא אליהן פיללנו – כל מי שנכנס אי פעם לפרויקט שיפוצים יודע שדברים עלולים להסתבך. מה אפשר לעשות כדי למזער נזקים?

  דרוש שיפוץ: התפוחים הרקובים שמכתימים את ענף השיפוצים

  מאת עידו אפרתי, פורסם במעריב ב5/3/2011

  השיפוצניק ברח עם הכסף והותיר אתכם עם ההריסות? קו חם שפתחה התאחדות קבלני השיפוצים הוצף בתלונות של אלפי לקוחות זועמים והוכיח את מה שכולנו כבר יודעים: השיפוצים הם ענף השירותים המושמץ בישראל. ובכל זאת, לא תמיד הלקוח צודק

  כיצד לנהל משא ומתן עם קבלן שיפוצים?

  פורסם בנדל”ן.קום בתאריך 2/3/2011

  לקראת עונת השיפוצים איתי שניידר מנכל חברת דקל בעצות לניהול מומ עם קבלן שיפוצים.

  שיפוצים: כל מה שחשוב לדעת לפני

  פורסם בנדלן היום בתאריך 28/2/2011

  מומלץ לרשום סעיף מיוחד המחייב את הקבלן לשלם קנס כספי עבור כל יום איחור במסירת העבודה ולעולם לא לשלם לו את מלוא הסכום בטרם סיים את עבודתו

  זול ונמרץ או יקר ומנוסה? כיצד לבחור איש מקצוע לבית

  מאת נילי גרוס, פורסם בYNET בתאריך 20/2/2011

  שלבים רבים בדרך לבית, ואני נמצאת בשלב השלישי: הוצאת היתר הבנייה ועריכת תוכנית שינויים אדריכלית. לצורך כך ניהלתי עם עצמי דיון מעמיק בשאלה: מה המחיר של בחירת איש מקצוע זול, והאם תמיד מדובר בסיכון? להלן מסקנותי

  איתכם באש ובמים, יהושוע סדן שמאים ומהנדסים - שמאות מדוייקת

  התנהלות משפטית ומקצועית

  יהושע סדן מתמנה רבות כשמאי מומחה מטעם בתי המשפט בכל רחבי הארץ.

  כל הערכות הנזקים במקום אחד

  חוות דעתנו כוללת את כל הדרוש: ציון הליקוים, עלות התיקונים, משך התיקונים והתוצאות הנילוות.

  ניסיון מוכח בתחום מעל 40 שנה

  יהושע סדן מומחה בעל ניסיון של למעלה מ-40 שנים, בעל מוניטין נרחב של שמאי רכוש יסודי ומדוייק.
  שיווק באינטרנט שיווק באינטרנט