מחפשים הערכת נזקי מים ואש?

השאירו את הפרטים ואנו נחזור אליכם
  רטיבות

  הנזקים הנפוצים ביותר הנבדקים ע”י שמאי נזקים הינם נזקי רטיבות.

  רטיבות נוצרת כתוצאה מספיגה של מים בחומר נקבובי. חדירה של מים לחומר ושהייה בו גורמת לשינויים במבנה החומר והרכבו, וגורמת נזקים לסביבתו:

  • רטיבות ממושכת במבנה, העשוי בלוקים ובטון מזויין, גורמת להיחלשות הבטון ולחלודה מואצת בזיון הפלדה התומך את הבטון. עקב רטיבות ממושכת נחלשים עמודי הבטון, חגורות הבטון והתיקרות.
  • ספיגת רטיבות בטיח גורמת לשינויים במבנה הטיח, התנפחות, העדר אחיזה, שברים בטיח ונשירה.
  • ספיגת מים בצבע שעל הטיח גורמת לשינויים בצבע, כתמים, נפיחות ונשירה.
  • השילוב של רטיבות, חושך וחמימות גורם להתרבות צמחים ובעלי חיים מיקרוסקופיים כגון פטריות, חיידקים ונבגים הגורמים למחלות אלרגיות וזיהומים, ומפיצים ריח רע של טחב וריקבון .
  • חדירת רטיבות למערכות חשמל גורמת לחלודה בחוטי נחושת, ושינויים כימיים בבידוד החוטים. המים עלולים לגרום להובלת חשמל לא רצויה (“קצרים”), וכתוצאה מכך להתחשמלות. החלודה עלולה לגרום לבידוד לא רצוי, להתחממות ושריפה.
  • שהייה ממושכת של פריטי תכולה במבנה רטוב גורמת להתפשטות רטיבות לרהיטי עץ, מוצרי טקסטיל (ביגוד, כלי מיטה, וילונות וכו’) ומוצרי נייר (ספרים, מסמכים, תמונות ועוד).
  • הימלטות איטית מידי של מים עומדים נקראת מים כלואים ועלולה לגרום נזק לחיפוי הרצפה: באריחי טראצו תיתכן פגיעה בריצוף, נזק לרובה שבין האריחים ושינוי צבע, גוון ומרקם. בריצוף שיש ניתן להבחין בכתמים, שינויים בגוון האבן, סדקים והתפוררות. שטיחים מודבקים מקיר לקיר נהרסים כתוצאה מרטיבות ומעלים ריח רע. פרקטים מעץ או למינציה מתנפחים ומתעוותים.

  ממה נגרמת רטיבות וכיצד ניתן למנוע רטיבות?

  א. רטיבות עקב חדירת מי גשם

  מי גשם חודרים למבנה מבעד לגג, דרך הקירות ודרך הרצפה.

  גגות

  חלקו החיצוני של גג המבנה עשוי חומר איטום כגון: ביטומן (זפת), מישחות פלסטיות למיניהן (כדוגמת פולי-גג), מרצפות עם חומר איטום ביניהן, רעפים מסוגים שונים ועוד.

  פגם כלשהו בחומר האיטום, או ליקויי כלשהו בגג, עלול לגרום לחדירת רטיבות אל שכבת הגג ומשם לתוך המבנה.

  על מנת למנוע חדירת רטיבות יש לדאוג לתחזוקה שוטפת של הגג, לדאוג לניקוז מהיר של מים באמצעות שיפועים נכונים של הגג, יש להסיר חפצים וליכלוך המונחים על הגג ומאיטים את זרימת המים, ניקוי המרזבים וכדומה.

  קירות

  רטיבות עלולה להיווצר מחדירת מי גשם שעלולים לחדור מבעד לקירות חיצוניים, כתוצאה מטיח חיצוני בלתי מתאים, טיח סדוק או ישן, כתוצאה מזרימה לא נכונה של המים מהגגות או מאדני החלונות, או כתוצאה מהעדר איטום בין חלקי האבן בחיפוי הקירות .

  במקרה של חדירת רטיבות מבעד לקיר יש לסקור את הגורמים לכך ולפעול בתאם.

  מרפסות

  מרפסות פתוחות יכולות להחדיר מים אל תוך המבנה.

  שיפוע לא נכון של רצפת המרפסת עלול לגרום לזרימה לא נכונה של מי הגשם, לעיכוב מי הגשם ברצפת המרפסת וחילחול לחול שמתחת לריצוף. מכאן הדרך להתפשטות מים אל רצפת הדירה קצרה.

  ניקוז לא נכון של רצפת המרפסת יגרום לתוצאה דומה של רטיבות.

  יש לשים לב כי מרזב מי הגשם מנקז רק את מי הגשם שבמרפסת זו. העברת מי גשם ממרפסת למרפסת כתוצה מתכנון מרזבים באופן לא נכון, יגרום לכשל במרזבים, להצטברות של מי גשם במרפסות וחדירה ישירה לתוך הדירה.

  למניעת רטיבות יש לבדוק היטב את איטום המרפסת בפני גשם ותחזוקה נכונה של חומר האיטום בין המרצפות.

  אדניות

  אדניות הן “מרפסות” קטנות המיועדות לגידול צמחי נוי. האדניות אוגרות מי גשם ומים להשקייה ועלולות לגרום נזקים משמעותיים בדומה למרפסות. יש לטפל בקרקעית האדניות, לאטום אותן כראוי ולבדוק את ניקוזיהן.

  מרתפים

  חדירת מי גשם למרתפים הינה צרה צרורה. מרתף הינו מבנה שנועד מלכתחילה לשהות כולו או חלקו מתחת לפני הקרקע החיצונית. לשם כך יש להגן עליו בפני חדירת רטיבות מהקרקע הסמוכה.

  רצפת המרתף והקירות נבנים כ”בריכה” ונאטמים מראש לשנים רבות.

  מערכת הניקוז מסביב למרתף מתוכננות להקל על זרימת מי הגשם במהירות הרחק מהקירות החיצוניים של המרתף.

  גילוי של מי גשם במרתף פירושו טיפול חיצוני, מסורבל ויקר, טיפול באיטום החיצוני של הקירות ורצפת המרתף. הדבר מצריך ביצוע חפירות מסביב למרתף ועוד.

  איטום פנימי של הקירות לא יחזיק מעמד זמן רב והינו פיתרון חלקי בלבד.

  חלונות

  חלונות בגימור לא נכון, מסגרות רופפות ומשקופים פגומים עלולים להחדיר מי גשם אל תוך המבנה.

  למניעת רטיבות יש להקפיד על בניה נכונה של אדן החלון, של המשקופים ושל כנפות החלון.

  ב. רטיבות עקב איטום לקוי

  איטום לקוי של קירות ורצפות בחדרי רחצה עלול להחדיר מים בין אריחים אל תוך מבנה הקיר או הרצפה. כנ”ל איטום לקוי של קוי המימשק בין הכלים הסניטריים השונים לקירות ולרצפה כגון: אמבטיות, לוחות שיש, כיורים וכדומה.

  הטיפול באיטום לקוי קל יחסית. בשביל למנוע רטיבות יש למצוא את נקודת החדירה של המים ולתקן באמצעי אטימה: משחת רובה, משחת סיליקון, דבק שיש וכדומה.

  ג. רטיבות כתוצאה מעיבוי (קונדנסציה)

  האוויר החופשי מכיל כמויות מים ניכרות, בצורת אדי מים, בהתאם לטמפרטורה . עם התקררות האוויר הופכים אדי המים לטיפות.

  רטיבות עלולה להיגרם מעיבוי רב בתקרות ובקירות, בחלקי עץ של המבנה ובפריטי תכולה.

  תופעה זו נפוצה במטבחים בהם נעשה שימוש רב בבישול והרתחה של מים, בחדרי רחצה ובחדרי כביסה.

  הטיפול למניעת רטיבות הינו פשוט: יש לאוורר את חלקי המבנה הרטובים ולגרום להימלטות של אדי המים באוויר הרווי רטיבות.

  ד. רטיבות בשל דליפת מים מצנרת

  התופעה הנפוצה ביותר של רטיבות במבנים הינה הימלטות של מים מצינורות מים, מצינורות ביוב וצינורות דלוחין.

  כתוצאה מסדק זעיר בצנרת, נוצרת דליפה זעירה של מים וזו מתפשטת לאיטה, גורמת לשינויים במבנה הכימי של הצינור, גורמת להתרחבות הסדק ולזרימה מוגברת של מים.

  בצינורות לחץ נוצרת לעיתים התבקעות של הצינור כתוצאה מבלאי ממושך או מלחץ מים מוגבר.

  בדליפה איטית נוצרת רטיבות קלה העולה בהתמדה עד לגילוי הסימנים הראשונים ובהמשך להחמרה מתמדת ונזקים נרחבים.

  בהתבקעות של צנרת לחץ נוצרת זרימה דומיננטית של מים המתגלה במהירות.

  בכל מקרה, נזקי רטיבות הנוצרים מדליפת מים הינם חמורים ויש לטפל בהם בדחיפות הראויה.

  זיהת נזקי מים? גילת רטיבות? מומלץ להתייעץ עם שמאי מומחה בהערכת נזקי רטיבות. ניתן להתייעץ עם משרדנו בכל עת. כמו כן, משרדנו מתמחה באיתור נזילות מים, גילוי מקור הנזילה בעזרת מצלמת אינפרא אדום, בדיקה יעילה בלי לשבור קירות!

  איתכם באש ובמים, יהושוע סדן שמאים ומהנדסים - שמאות מדוייקת

  התנהלות משפטית ומקצועית

  יהושע סדן מתמנה רבות כשמאי מומחה מטעם בתי המשפט בכל רחבי הארץ.

  כל הערכות הנזקים במקום אחד

  חוות דעתנו כוללת את כל הדרוש: ציון הליקוים, עלות התיקונים, משך התיקונים והתוצאות הנילוות.

  ניסיון מוכח בתחום מעל 40 שנה

  יהושע סדן מומחה בעל ניסיון של למעלה מ-40 שנים, בעל מוניטין נרחב של שמאי רכוש יסודי ומדוייק.

  מדוע דווקא יהושע סדן?

  מתחילת דרכו כשמאי, לפני למעלה מ-35 שנה, אימץ יהושע סדן את דרכו כשמאי חסר פשרות, אשר חוות הדעת היוצאות תחת ידו הינן מדויקות, מיקצועיות, מנומקות ובהירות. כל השמאים והמהנדסים במשרד מחוייבים למסורת ארוכת שנים זו.

  כל חוות דעת של משרד יהושע סדן הינה מקצועית, מדוייקת, מציגה את המצב לאשורו, ומסוגלת לעמוד במבחנים המשפטים הקפדניים ביותר. (ראה פסקי דין לדוגמה).

  מדיניות זו נותנת את תוצאותיה: המחלוקת שבין הצדדים מצטמצמת למינימום, ולרוב מסתיימת ללא כל דיון משפטי.

  גם אם נוצר דיון משפטי, אזי בתי המשפט פוסקים פעם אחר פעם לטובת חוות הדעת שהוגשה ע"י המשרד.

  קראו עוד

  שמאות נזקי אש

  אירוע אש הינו אירוע חמור ורציני, עם השלכות קשות ונרחבות כלפי הרכוש שניזוק. נזק הנובע מאש מלווה כמעט תמיד בנזקים נלווים: נזקי חום, נזקי פיח, ריח עשן. חומרי הכיבוי ומי הכיבוי גורמים גם הם נזקים כבדים. לעיתים, עולים הנזקים כתוצאה מפעולות הכיבוי על הנזקים מאש השריפה. במהלך השריפה ומיד לאחריה, נוצרים נזקים לציוד חשמלי ואלקטרוני. נוצרים נזקים עקב תקלות חשמל ומי כיבוי. נוצר סיכון גבוה של היווצרות חלודה במוצרי מתכת כתוצאה מפיח. ריחות עשן חודרים לפריטים רגישים כגון: מוצרי ביגוד, מוצרי מזון ועוד. פריטים שחובה להחזיקם בקירור ניזוקים עקב הפסקת פעולת הקירור.

  שמאות נזקי מים

  נזקי מים הם הנזקים הנפוצים ביותר בנזקי רכוש. נזק מים הוא נזק רציני הדורש התייחסות דחופה ומיקצועית של שמאי נזקים. שמאי נזקים מנוסה מסוגל בדרך כלל לאתר את מקור הדליפה לפני שבוצעה חפירה ועבודות איתור. כיצד אפשר לחסוך בעבודות איתור מקור הדליפה? מה קורה למוצרי עץ במקרה של מגע עם מים? כיצד מתמודדים עם שרברבים שהתמנו ע”י חברת ביטוח בנושא נזקי מים? מה קורה אם תשתית החול מתחת לריצוף מלאה מים? ההחלטות בנושא טיפול בנזקי מים חייבות להיות מקצועיות והערכת הנזק חייבת להיות מבוצעת ע”י שמאי נזקים. נגרמו לך נזקים כתוצאה מדליפת מים מהשכנים? יש מה לעשות. התייעץ עם שמאי נזקים מנוסה.

  שמאות נזקי פריצה

  נזקים כתוצאה מפריצה נפוצים מאוד בדירות, במשרדים, בעסקים, בחקלאות ובכל רכוש שהוא. שמאי מומחה לנזקים נדרש לקבוע גם את אופן החדירה והיציאה, עליו לבדוק אם הרכוש עמד בתנאי הגנות כפי שנדרש בביטוח, אם היה ביטוח, וכן להמליץ על הגנות למניעה או צימצום הנזק של פריצה נוספת. שמאי נזקים מומחה נדרש להעריך רכוש שנגנב ואיננו. כיצד מוערך הנזק? מהו הרכוש שנגנב מהמקום ומה שוויו? כיצד ניתן להוכיח זאת? הניסיון והמקצועיות של השמאי יקבעו לעניין היקף הנזק באופן מכריע גם בבתי המשפט. לכן, מומלץ להזמין שמאי נזקים מומחה ומנוסה.

  שיווק באינטרנט שיווק באינטרנט